Žmonės, pasistatę namą, neretai ištaria frazę kad „kitą kartą viską daryčiau kitaip“. Kokios priežastys tai lemia? Ką darytų kitaip?

Mums dažnai tenka išgirsti iš žmonių, kurie tik pradėję ar jau įpusėję statybas, ar tik susiprojektavę ir gavę statybos leidimą, tokius žodžius, kai jie kreipiasi pagalbos į mus.

Tokiu atveju padėtį būna sunku ištaisyti, nes tam reikia ne tik nemažai papildomų išlaidų, bet ir laiko.

Situacijų būna labai įvairių. Kai kurie atvejai ir tendencijos aptartos kituose mūsų tinklalapio puslapiuose. Iš šių straipsnių galite susidaryti nuomonę, su kokiomis problemomis dažniausiai susiduria statytojai.

Pagrindinė problemų priežastis yra ta, kad dažnai įsivaizduojama, jog namo statyba yra labai paprastas procesas. Manoma, kad pagal turimus brėžinius galima priimti daugumą techninių sprendimų pačiam, o darbininkai nesigilina į detales ir atlieka darbus taip, kaip nurodyta.

Taigi kur dažniausi susiduriama su sunkumais?

Dažna problema – labai prasta sklypo geologija.

Neretai būna netinkamai suplanuoti arba brangiai įgyvendinami architektūriniai sprendimai. Dažnai tenka keisti ar koreguoti namo projektą. Jei statybos leidimas jau yra gautas, to padaryti nebeįmanoma arba visą projektavimo etapą reikia pradėti iš naujo. Plačiau straipsnyje Architektūros įtaka namo statybos kainai.

Kita problema, su kuria susiduriama – nepilni arba nepasvertai brangūs konstrukciniai sprendimai. Dažnai sprendimai priimami paties žmogaus arba pasitarus su darbininku. Todėl projektuose pasitaiko daug netikslumų, brangių sprendimų ar net klaidų.

Neretai pasitaiko, kad pasirenkami netinkami medžiagų kiekiai bei jų pristatymo laikas. Tai įtakoja papildomų išlaidų atsiradimą. Šiam procesui suvaldyti reikia įgūdžių bei gerų tiekėjų ir technikos partnerių.

Dar viena problema – kainos suderinimas. Labai dažnai pasirenkama pigiausia kaina, neišanalizavus, kas yra į ją įtraukta. Tai neretai nulemia, kad dėl to nukentės kokybė arba paaiškėja, kad ne visi darbai įtraukti į pasiūlytą kainą. Šie neįtraukti į pasiūlymą darbai turės būti atlikti, tačiau tokiu atveju dažniausiai jų kaina būna žymiai didesnė.

Dažnai besistatant namą pasirenkami netinkami darbininkai.

Statybos procesų eigos organizavimui reikia didelės patirties ir daug laiko, todėl to neturint procesas gali vykti nesėkmingai.

Dažnai yra sudėtinga surasti gerus statybininkus. Neretai asmenys, besiruošiantys statytis namą, išsiunčia užklausimus kelioms firmoms, prašydami atsiųsti namo statybos sąmatą. Tikslios sąmatos sudarymas atima nemažai darbo sąnaudų. Būtina labai tiksliai viską žinoti, kokios medžiagos bus naudojamos ir kokie techniniai sprendimai bus priimami.

Daugiau pavyzdžių šia tema straipsnyje Du keliai.

Tačiau yra metodika, kaip sėkmingai pasistatyti namą iš pirmo karto. Pirmiausia verta suprasti, kad daugelio sprendimų patys priimti negalėsite, nes neturite reikiamų žinių, o namo statybos procesas yra sudėtingas. Geriau sprendimų priėmimą nuo pat pradžių patikėti geriems specialistams, kurie yra sukaupę reikalingą patirtį.

Pagrindiniai namo statybos etapai:

Sklypo pasirinkimas.

Namo koncepcijos sukūrimas.

Projektavimas „įsipaišant“ į numatomą biudžetą.

Projekto optimizavimas.

Kainos suderinimas, rangovo pasirinkimas.

Statybos eiga.

Įsikūrimas.

Kiekvienas iš šių etapų yra be galo reikšmingas ir stipriai įtakoja namo statybos kainą, terminą ir galutinę sėkmę.

Sklypo pasirinkimas – plačiau galite rasti Idealus sklypas namo statybai.

Namo koncepcijos sukūrimas – Namo koncepcija.

Projektavimas, projekto optimizavimas ir kaina – rasite Namo statybos kaina.

Statybos eiga – plačiau galite skaityti Du keliai.

Šiuose straipsniuose rasite nemažai naudingos informacijos ir susidarysite nuomonę apie sėkmingą namo statybą.