Dažnai sprendžiant gyvenamojo būsto klausimą, kyla pasirinkimas, ką įsigyti – butą ar namą.

Šis sprendimas lemia daugelio metų gyvenimo būdą ir kokybę.

Vieni svajoja apie butą ir gyvenimą mieste. Kiti – apie namą ir gyvenimą gamtoje su savo kiemu, pieva, terasa ir kitais privalumais, kurie būna nuosavame name. Tačiau priimti sprendimą nėra lengva, nes dažnai įsivaizduojama, kad pasistatyti namą – tai labai daug lėšų, nervų bei sveikatos kainuojantis procesas. Iš dalies tai yra tiesa, tačiau tai nėra taip sudėtinga, ypač jei statote ne „ūkio būdu“, o nuo pat pirmųjų projekto žingsnių tariatės su specialistais.

Kiek teks investuoti lėšų, priklauso nuo namo projekto. Kituose puslapiuose yra aptarta namo statybos kaina bei galimas to paties ploto namo kainos skirtumas. Namo statybos kaina.

Apibendrinant namus galima skirstyti į tris kategorijas: pagal architektūros bei konstrukcijos sudėtingumą ir skirtingų medžiagų panaudojimą. Tai dažniausiai ir nulemia namo statybos kainą.

Pirma grupė namų

Jie pasižymi nesudėtingomis konstrukcijomis, racionaliais išmatavimais ir optimaliais sprendimais – šiuos namus galima būtų pavadinti ekonomiškais namais. Jie gali pasirodyti kaip prasti ir pigūs namai, tačiau tai netiesa. Tai tokie patys namai tik suprojektuoti taip, kai yra priimami praktiški sprendimai ir galima naudoti standartines medžiagas. Jei Jus domina tokio projekto namai, visada galite kreiptis į mus, dar prieš ieškodami architekto. Tokio tipo namo statybos kaina dažniausiai nėra didesnė nei buto kaina.

Tai realu. Ir tai ne teoriniai pasvarstymai, o praktika. Tačiau būtina laikytis visų teisingų statybos žingsnių. Plačiau: Sėkmingas namas iš pirmo karto.

Detalesnis tokio namo aprašymas čia: Namo statybos kainos sudėtis

Antro tipo namai

Tokie namai yra sudėtingesnės architektūros bei konstrukcijos. Naudingo ploto atžvilgiu jie dažnai nėra tokie racionalūs. Juose gali būti didelis ar platus stogas, kampiniai ar labai dideli langai, konsolės, pati namo konfigūracija ar išplanavimas originalus, tačiau jie daug brangesni. Kiekvienas iš tokių elementų didina statybos kainą. Labai dažnai ta kaina viršija lūkesčius. Natūralu, kad architektas projektuodamas namą, pasitelkia savo vaizduotę. Jam yra daug įdomiau projektuoti ištaigingą ir prabangų namą (tai būtų trečio tipo namai) užsakovui, kuris turi daug lėšų ir nori išskirtinumo. Tačiau tokių užsakovų vienetai. Todėl tai viena iš priežasčių, kodėl dauguma namų projektų yra tarpinis variantas tarp ištaigingo ir paprasto, patogaus ir praktiško namo. Deja, labai dažnai toks projektas jaunesnei šeimai yra neįkandamas arba statyba vyksta kelis metus. O pastačius neretai atsiliepiama, kad daug ką daryčiau visai kitaip.

Taigi projektuojant namą yra būtina atsižvelgti į iš anksto numatytą biudžetą. Daugiau informacijos rasite kituose šios svetainės puslapiuose.